Ослободете се од слоевите умор

Sexy Peel

Сапун за тело

Sexy Peel

320ден

100г

Замаглете ја бањата и дозволете им на портокалите, лимоните и лајмот да ја исполираат вашата кожа до перфекција. Свежи органски сокови од цитрус длабински ја чистат кожата додека маслото од грејпфрут ја осветлува и ја остава спремна за нежни допири. 


Состојки :


вода (Aqua), масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), глицерин, сорбитол, пченкарно брашно (Zea mays), кора од органски лимон (Citrus limonum), кора од органски портокал (Citrus Aurantium dulcis), натриум лаурил сулфат, свеж сок од органски лимон (Citrus limonum), свеж сок од органски портокал (Citrus Aurantium dulcis), кора од органски зелен лимон (Citrus aurantifolia), натриум стеарат, масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), парфем, масло од грејпфрут (Citrus paradisi), свеж сок од органски зелен лимон (Citrus aurantifolia), масло од лимон (Citrus limonum), натриум хлорид, ЕДТА, тетранатриум едитронат, натриум хидроксид, *цитрал, *гераниол, *цитронелол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

320ден / 100г
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Maypole
Сапун
Сладолед зачинет со пеперминт

330ден / 100г
Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Rock Star
Сапун за тело
Smells like teen spirit!

295ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г