Егзотичен и заводлив

Sikkim Girls

Парфем

Sikkim Girls

2.495ден

1.250ден

Топол и егзотичен цветен мирис со скриена привлечност на јасмин. Егзотичната топлина на индискиот град Дарџилинг е заробена во облаците на плумерија и франгипани. Сензуалниот јасмин се истакнува во овој парфем создавајќи ненаметно заводлив мирис со шлаг од сексипил.


Состојки :


DRF Alcohol, Perfume, Water (Aqua), Glycerine, Jasmine Absolute (Jasminum grandiflorum), Frangipani Absolute (Plumeria alba), Tuberose Absolute (Polianthes Tuberosa), *Anise Alcohol, *Benzyl Alcohol, *Isoeugenol, *Citral, *Coumarin, *Eugenol, Citronellol, *Farnesol, *Limonene, *Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Benzyl Benzoate, Hydroxycitronellal

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Cardamom Coffee
Парфем
Зачинот на животот

1.495ден 2.995ден

Vegan
Dear John
Парфем
Охрабрувачка и зачинета ода на парфемите

1.250ден 2.500ден

Breath Of God
Парфем
Бесконечност. Божествено просветлување.

2.195ден / 30мл
I'm Home
Парфем
Таму каде што е срцето

895ден 1.795ден

Lust
Парфем
Флерт со секој чекор

1.795ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

550ден 1.095ден

Karma
Парфем
Боемски луксуз

2.195ден / 30мл
All Good Things
Парфем
Бакнеж зa.... збогум

1.095ден 2.495ден