Егзотичен и заводлив

Sikkim Girls

Парфем

Sikkim Girls

1.250ден

Топол и егзотичен цветен мирис со скриена привлечност на јасмин. Егзотичната топлина на индискиот град Дарџилинг е заробена во облаците на плумерија и франгипани. Сензуалниот јасмин се истакнува во овој парфем создавајќи ненаметно заводлив мирис со шлаг од сексипил.


Состојки :


DRF Alcohol, Perfume, Water (Aqua), Glycerine, Jasmine Absolute (Jasminum grandiflorum), Frangipani Absolute (Plumeria alba), Tuberose Absolute (Polianthes Tuberosa), *Anise Alcohol, *Benzyl Alcohol, *Isoeugenol, *Citral, *Coumarin, *Eugenol, Citronellol, *Farnesol, *Limonene, *Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Benzyl Benzoate, Hydroxycitronellal

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Confetti
Парфем
Градина со љубичици и рози

1.495ден / 30мл
American Cream
Парфем
Ванила, жалфија и бензоин смола

1.795ден / 30мл
Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл
-50%
Cardamom Coffee
Парфем
Зачинот на животот

1.495ден / 30мл
Limited Edition
-50%
Fresh As
Парфем
Бодликава ела и бензоин

875ден / 30мл
Best Seller
Karma
Парфем
Боемски луксуз

2.195ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

995ден / 30мл
Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл