Не стравувајте од несоници

Sleepy

Гел за туширање

Sleepy

495ден

После долг и напорен ден, релаксирајте се со овој омекнувачки гел за туширање со овесно млеко и карагенан екстракт. Ако сонот ви бега или пак слатките соништа ви изгледаат предалечни истуширајте се со смирувачката лаванда. Маслото од иланг иланг ги растерува грижите и ви помага полесно да заспиете или посмирено да го започнете новиот ден.


Состојки :


натриум лаурет сулфат, глицерин, натриум кокомпацетат, овесно млеко (Avena sativa), инфузија од цвет од лаванда (Lavandula angustifolia), лаурил бетаин, парфем, масло од лаванда (Lavandula angustifolia), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), масло од иланг иланг (Cananga odorata), екстракт од карагенен (Chondrus crispus), титаниум диоксид, *бензил бензоат, *кумарин, *лимонен, *линалул, боја 77007

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (2)

Galena 22/02/2021

Омилен! За подобар ефект, користете го пред спиење во комплет со sleepy лосионот за тело.

Monika 01/12/2020

Овој гел за туширање е стварно терапија. Има мн голема количина на лаванда и покрај тоа што ја смирува кожата, релаксира и те спрема за мирен сон ^^


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Crash
Желе за туширање
Ајде, прослави ги добрите времиња!

350ден / 100г
Rose Jam
Гел за туширање
Постела од рози

495ден / 100г
Happy Hippy
Гел за туширање
Освежителен појадок

450ден / 100г
Whoosh
Желе за туширање
Желе за фокусирање на мислите и одржување на концентрација.

350ден / 100г
Conga
Желе за туширање
Застани во ред!

350ден / 100г
Best Seller
The Olive Branch
Гел за туширање
Смирете ја кожата

450ден / 100г
Dirty Springwash
Гел за туширање
Ледена свежина за расонување и освежување

450ден / 100г
Best Seller
Twilight
Желе за туширање
Слатките соништа доаѓаат!

350ден / 100г