Подготвени за во кревет?

Sleepy Lotion

Лосион за тело

Sleepy Lotion

695ден

Ќе заспиете цврсто откако ќе го нанесете овој лосион од соништата, направен со нежна инфузија од овес, смирувачка лаванда и сладок апсолут од тонка. Богат и цветен парфем ви носи мирис на слатки сливи и топли пијалоци полни крем, додека небесниот фер тргуван какао путер и деликатната вода од лаванда даваат ефект на ладење и ја хранат кожата. Завиткајте го вашето тело во овој прекрасен лосион за удобни ноќи во меки пижами покрај каминот.


Состојки :


овесно млеко (Avena sativa), бадемово масло (Prunus dulcis), вода од лаванда (Lavandula angustifolia), инфузија од цвет од лаванда (Lavandula angustifolia), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), глицерин, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), стеаринска киселина, органски илипе путер (Shorea stenoptera), третаноламин, масло од лаванда (Lavandula angustifolia), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), масло од иланг иланг (Cananga odorata), вода (Aqua), титаниум диоксид, цетерил алкохол, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *бензил бензоат, *бензил цинемат, *кумарин, *гераниол, *лимонен, *линалул, парфем, боја 45410, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Кристина 22/05/2020

Заљубена сум во овој мирис! Најчесто го користам пред спиење бидејќи многу ме опушта.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Lime Bounty
Путер за тело
Кремаст коктел од кокос и зелен лимон

695ден / 95г
Vegan
Best Seller
Pansy
Лосион за тело
Полн билки и цитрус

1.395ден / 225г
Dream Cream self-preserving
Лосион за тело
Нежен крем за чувствителна кожа

350ден / 45г
Sympathy for the Skin
Лосион за тело
Разладувачки банани - разладена кожа

1.295ден / 240г