Колку е прекрасно да леташ во облаците...

Sleepy

Сапун за тело

Sleepy

395ден

100г

Запловете во земјата на сништата на овој облак од лаванда. Основата од овесно млеко му дава на овој сапун нежна, кремаста структура, додека каолинската глина ја чисти и полира кожата. Заспаниот сапун е полн со лаванда и тонка како и масло од иланг иланг за намалување на анксиозност,  во исто време тонирајќи ја кожата. Секое парче сапун е направено рачно, па може да кажеме дека тоа што ќе го добиеш е твоето уникатно облаче.


Состојки :


масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), овесно млеко (Avena sativa), пропилен гликол, каолин, вода (Aqua), глицерин, талк, парфем, титаниум диоксид, масло од лаванда (Lavandula angustifolia), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), масло од иланг иланг (Cananga odorata), натриум хлорид, натриум хидроксид, ЕДТА, тетранатриум едитронат, *бензил бензоат, *цинемал, *кумарин, *лимонен, *линалул, боја 17200, боја 42090, боја 14700

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Rock Star
Сапун за тело
Smells like teen spirit!

295ден / 100г
Honey I Washed The Kids
Сапун за тело
Саќе на твојот ден

295ден / 100г
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

320ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

330ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Maypole
Сапун
Сладолед зачинет со пеперминт

330ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г