Сонувате за смирена кожа?

Sleepy dust

Пудра за тело

Sleepy dust

70г 350ден650ден /
Донеси ми сон! Зимата е наменета за дремки во дневната соба, па истуширај се со топла вода пред да се прекриеш во оваа магична пудра за тело и да се свиткаш за сонлив ден под ќебе. Лавандата се вплетува со тонката и топлата бензоин смола, прегрнувајќи те како дебела зимска прекривка. Каолин глината матира, а омекнувачкото масло од семка од овес задржува хидратација на кожата. Попрскај и спреми се за добар сон!

Состојки :


Cornflour, Magnesium Carbonate, Kaolin, Synthetic Fluorphlogopite, Lavender Oil, Benzoin Resinoid, Tonka Absolute, Ylang Ylang Oil, Titanium Dioxide, Oat Kernel, Oil Tin Oxide, *Benzyl Benzoate, *Benzyl Cinnamate, *Benzyl Salicylate, *Cinnamal, *Coumarin, *Geraniol, *Isoeugenol, *Limonene, *Linalool, Perfume, Colour 77007

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Saska 19/01/2020

Disable debug on your production website.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

The Greeench
Деодорант во прав
Патот до суви и чисти пазуви

695ден / 75г
Aromaco
Цврст деодорант за тело
Заштита на која можеш да се потпреш

550ден / 100г
Silky Underwear
Пудра за интимна нега
За кожа на која сите ќе и завидуваат

695ден / 60г
T'eo
Деодорант во прав
Одржете ја свежината во текот на целиот ден

550ден / 90г