Опоен и опасен

Smuggler's Soul

Парфем

Smuggler's Soul

2.495ден

Придружете ни се на патувањето кон коренот на сандаловото дрво и дозволете му да го зароби вашето срце. Масло од сандалово дрво, земјен ветиверт и ружино дрво за целосно уживање во топлите, дрвенести и богати мирисни кои ќе ве издигнат дури и од најмрачните расположенија.


Состојки :


DRF Alcohol, Perfume, Water (Aqua), Glycerine, Rosewood Oil (Aniba rosaeodora), Sandalwood Oil (Santalum austro-caledonicum vieill), Vetivert Oil (Vetiveria zizanoides), Tagetes Oil (Tagetes minuta), Lemongrass Oil (Cymbopogon citratus), *Benzyl Alcohol, *Benzyl Benzoate, *Benzyl Salicylate, *Citral, *Coumarin, *Eugenol, *Farnesol, *Geraniol, *Limonene, *Linalool, Alpha-Isomethyl ionone

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Love
Парфем
Лимонова трева, бергамот и иланг иланг

2.195ден / 30мл
Amelie Mae
Парфем
Нежно засладување

1.495ден / 30мл
Lord of Misrule
Парфем
Пачули, црн бибер и ванила

1.995ден / 30мл
American Cream
Парфем
Ванила, жалфија и бензоин смола

1.795ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

995ден / 30мл
Cardamom Coffee
Парфем
Зачинот на животот

2.995ден / 30мл
Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл
Sikkim Girls
Парфем
Егзотичен и заводлив

2.495ден / 30мл