Освежи се!

Snow Apple

Сапун за тело

Snow Apple

150г 350ден550ден /

Во магичен овоштарник, далеку, далеку... Можеби ќе најдеш чудесен феномен.

Дождовата вода смрзнува околу јаболки на ледено ладни температури, а еднаш чим овошката падне, се појавува ледена скулптура како кристали кои висат на гранките. Ова мистично јаболко нема да те заспие, туку напротив, сапунската основа од маслиново масло, какао путер и екстра девствено кокосово масло ќе исполнат една зимска желба на кожата. Ќе те магепсаат радосните бергамот, нероли и свеж сок од јаболко, како што секое миење ќе те прекрива во освежувачки и сјаен слој.Состојки :


Water (Aqua), Glycerine, Propylene Glycol, Fair Trade Organic Cocoa Butter (Theobroma cacao), Olive Oil (Olea europaea), Extra Virgin Coconut Oil (Cocos Nucifera), Sodium Hydroxide, Fragrance, Organic Castor Oil (Ricinus communis), Fresh Apple Juice (Malva sylvestris) (Pyrus Malus (Apple) Juice), Bergamot Oil (Citrus Aurantium bergamia), Brazilian Orange Oil (Citrus Sinensis), Rose Absolute (Rosa damascena), Orange Flower Absolute (Citrus aurantium amara), Neroli Oil (Citrus Aurantium amara), Titanium Dioxide, Citric Acid, Sodium Bicarbonate, Synthetic Fluorphlogopite, Calcium Sodium Borosilicate, Tin Oxide, Butylphenyl Methylpropional, *Limonene, *Linalool, Colour 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Rock Star
Сапун за тело
Smells like teen spirit!

295ден / 100г
Maypole
Сапун
Сладолед зачинет со пеперминт

330ден / 100г
Limited Edition
Baked Alaska
Сапун за тело
Немој да го заборавиш сапунот надвор на дожд

250ден 430ден

Ново
Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / Парче
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

320ден / 100г
Limited Edition
Shooting Stars
Сапун за тело
Миризлива комета!

195ден 320ден

Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

330ден / 100г
Limited Edition
Satsuma
Сапун за тело
Сакате цела гајба мандарини?

350ден 495ден