Не ви треба пакување ако верувате во Снежната Самовила

Snow fairy

Naked регенератор за тело

Snow fairy

795ден

Парче
Летај високо во небо со розеви облаци... Размачкај го овој регенератор за кожа без пакување по целото тело и исплакни го за мека, нежна и кожа полна со ставот на Snow Fairy. Путери од какао, авокадо и манго магично се вмешуваат за кожа која ќе ја чувствуваш како богатство.

Состојки :


фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao),  купуаку путер (Theobroma grandiflorum),  фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii),  бадемово масло (Prunus dulcis),  глицерил стеарат,  PEG-7 глицерил кокоат,  силика,  аров корен во прав (Manihot utilissima),  парфем,  титаниум диоксид,  Persian масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia),  путер од авокадо (Persea gratissima),  путер од манго (Mangifera indica),  Organic Cherry Juice (Prunus cerasus),  органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis),  синтетички мошус,  гуар гума (Guar hydroxypropyltrimonium chloride),  алфа-изометил ионен,  *лимонен,  боја 45410:2,  боја 73360,  боја 17200

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
Snow Fairy - Knot Wrap
Knot Wrap марама
Самовилски крилја как да си метнех

395ден / Парче
Limited Edition
Polar Bear
Сапун за тело
Слатко чистење со хидратантен кокос.

350ден / 90г
Limited Edition
Angels Delight
Шумлива купка
Божиќ под бранови бонбони

250ден / Парче
Limited Edition
I Want a Hippopotamus For Christmas
Шумлива купка
Пријател со мирис на малини

230ден / Парче
Ново
Rhubarb & Custard
Сапун за тело
Слатко, меко, чисто

395ден / 100г
Limited Edition
Yog Nog
Гел за туширање
Карамела за туширање

495ден / 100г
Limited Edition
Golden Pear
Сапун за тело
Земи си една круша

395ден / 100г
Ново
Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г