Не ви треба пакување ако верувате во Снежната Самовила

Snow fairy

Naked регенератор за тело

Snow fairy

795ден

Парче

Што добивате ако ги споите нашиот најпродаван мирис на бонбони со ултра-хидратантни путери од какао, авокадо и манго? Ова цврсто чудо без пакување. Едноставно нанесете на влажна кожа при туширање и оставете мекост и сладок парфем да ги обвиткаат вашите сетила. Ќе се почувствувате како божиќна самовила. Побарајте го и во класична формула во кутивче и изберете ја онаа што најдобро одговара на вашата рутина.


Како да се користи:
Поминете со туш под кожата пред да се измиете и да се тапкате пред да треперите од бањата.
Како да складирате:
Поради одличните состојки што се топат на телесна температура, чувајте на ладно и суво место додека не сте подготвени да го користите.


Состојки :


фер тргуван органски какао путер,  купуаку путер,  фер тргуван шеа путер,  бадемово масло,  глицерил стеарат,  PEG-7 глицерил кокоат,  силика,  аров корен во прав,  парфем,  титаниум диоксид,  персиско масло од зелен лимон,  путер од авокадо,  путер од манго,  органски сок од цреша,  органско масло од јојоба,  синтетички мошус,  гуар гума,  алфа-изометил ионен,  *лимонен,  боја 45410:2,  боја 73360,  боја 17200

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Миа 05/12/2020

Кога е зима кожата ми е екстремно сува и само лосион не ми помага. Дланките ми пукаа од постојано миење и дезинфицирање ама сега после миење ставам регенератор и ми се најкмеки на свет. Препорачувам!


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Winter Warmer
Подарок
Три производи за удобен и топол Божиќ

1.495ден / Парче
Limited Edition
Jilted Elf
Спреј за тело
Цитрусен, божиќно зачинет

995ден / 200мл
Ново
Vegan
Repeat
Балсам за стапала
Густ балсам за богата хидратација

650ден / 50г
Limited Edition
Vegan
Snow Fairy
Сапун за тело
Розова, кремаста, нежна пена

395ден / 100г
Limited Edition
Winter garden
Подарок
Фантазија од 5 чина за нега на телото

2.195ден / Парче
Ново
Dirty
Подарок
Најсвежиот пар

1.495ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Butterbear
Бомба за во када
Повторно мека кожа!

230ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Lemon aid
Свеж чистач за лице
Кремаст чистач богат со витамини

595ден / 75г