За нежна кожа како на самовила

Snow fairy

Регенератор за тело

Snow fairy

750ден

375ден

Земјата од која потекнува Snow Fairy беше многу дарежлива оваа година, што ни го подари овој регенератор за тело, за да ја омекне вашата кожа и да ја остави да мириса на бонбони. Направено со освњжа инфузија од цреша, хидратантни путери од манго и авокадо и навлажнувачки фер тргуван органски путер од какао и масло од јојоба. Па со својот состав магично ќе ја отстрани сувата кожа што зимата знае да ја донесе. Достапно е и во цврста форма, без пакување. Проверете ги и двете и видете кое е најдобро за вашата рутина.


Како да се користи:

Влезете под туш и нанесете го овој сладок регенератор насекаде, потоа измијте го и натапкајте нежно со пешкир за свилено мека кожа.


Состојки :


инфузија од цреши, глицерин, бадемово масло, органско масло од јојоба, вода од шеќерна волна (5-етил-4-хидрокси-2-метилфуран-3(2H)-еден), путер од авокадо, стеаринска киселина, путер од манго, фер тргуван органски какао путер, третаноламин, глицерил стеарат, персиско масло од зелен лимон, вода (Aqua), синтетички мошус, пропилен гликол, алфа-изометил ионен, парфем, боја 45410, боја 45410:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Things That Go Bump In The Night - Knot Wrap
Knot Wrap марама
Есенска еуфорија

395ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Zing!
Подарок
Разбудете ги сетилата со остри цитрусни ноти

995ден / Парче
Limited Edition
Vegan
-50%
Snow cake Jelly Stack
Желе за туширање
Марципан, карамела и цреши

395ден 795ден

Limited Edition
Vegan
-50%
Rangoli dreams
Бомба за во када
Прославете го индискиот фестивал на светлина

195ден 395ден

Limited Edition
Vegan
-50%
The Golden Pudding
Бомба за во када
Млазови од топли бои и цитрусна арома

195ден 395ден

Limited Edition
Vegan
Dreaming of Christmas
Подарок
Релаксација од соништата

1.295ден / Парче
Ново
Vegan
Salty
Спреј за тело
Софистицирана свежина

1.995ден / 200мл
Limited Edition
Vegan
-50%
Christmas Bliss
Подарок
Спој на најсаканите колекции Snow Fairy и Sleepy

1.995ден 3.995ден