Коса од шеќерна волна

Snow Fairy

Цврст шампон

Snow Fairy

295ден

55г

Овој Божиќ решивме дека Snow Fairy треба да го има како секој можен производ. Сакаме да мирисаш од глава до пети... Влези под туш, намокри ја косата, нанеси од овој цврст шампон и масирај додека не почувствуваш како твојата коса се претвора во шеќерна волна. Белиот слез во прав ја омекнува и расплеткува косата... За да стане иста како на принцезите од бајките!


Како се користи: 80 миења со води од шеќерна волна... Совршен избор за меки и регенерирани локни.


Начин на чување: На ладно и суво место пред и помеѓу миења - како алтернатива можеш да земеш едно од нашите метални кутивчиња наменети за цврсти шампони.


Состојки :


натрум коко сулфат, вода (Aqua), парфем, масло од персиски зелен лимон, бел слез во прав, титаниум диоксид, синтетички мошус, пропилен гликол, DRF алкохол, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, алфа-изометил ионен, *лимонен, боја 45410:2, боја 45410:1, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
-50%
Dirty
Цврст шампон за коса
Освежување на скалпот и косата

295ден / 55г
Vegan
Jumping Juniper
Цврст шампон
Балансирање и одмастување на скалпот?

595ден / 55г
Seanik
Цврст шампон
Нека вашата коса биде здрава и бујна

595ден / Парче
Jason And The Argan Oil
Цврст шампон
За омекнување и сјај на руса и седа коса

595ден / 55г
Vegan
Flyway Hair
Цврст шампон
За безобразно добра коса - смирен скалп и волумен

595ден / 55г
Vegan
Angel Hair
Цврст шампон
Хидратантна протеинска нега

595ден / 55г
Limited Edition
Godiva Lucky Coin
Цврст шампон и регенератор
Гола добрина

595ден / 55г
Cynthia Sylvia Stout
Пивски шампон
Црно пиво за прекршена коса

450ден / 100г