Омекнувачки бадем

Snowcake

Сапун за тело

Snowcake

195ден

100г

Нашиот класичен празничен сапун е повторно со нас! Совршен за зимурливци, овој хидратантен божиќен сапун ќе ја остави кожата мека со мирис на бадеми. Додадовме смирувачки абсолут од ружи и смирувачко овесно млеко за да ја задоволиме и најчувствителната кожа. И секако, тука е познатиот мирис на марципан од бензоин смолата, плус ултра-хидратантни дози фер тргувано маслиново масло и какао путер за неповторлива грижа цела зима.


Како се користи: Направен е со нашата домашна основа за сапун од маслиново масло... Само протриј го ова парче сапун по целата кожа и исплакни.


Начин на чување: Чувај го на ладно и суво место пред употреба. Потоа, чувај го на дофат на рака каде може добро да се исуши по употреба.
Состојки :


овесно млеко, фер тргувано маслиново масло, глицерин, пропилен гликол, вода (Aqua), фер тргуван органски какао путер, екстра девствено кокосово масло, натриум хидроксид, парфем, органско рицинусово масло, соја јогурт, каолин, натриум стеарат, бензоин смола, абсолут од ружи, есенцијално масло од бадем, абсолут од слатка акација, лимонска киселина, титаниум диоксид, сода бикарбона, *бензил бензоат, *цинемал, *кумарин, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Olive Tree
Сапун за тело
Омекнува, балансира, освежува

695ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

330ден / 100г
Figs and Leaves
Сапун за тело
Не одолевај на искушението

295ден / 100г
Ново
Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г
Best Seller
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

320ден / 100г
Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г
Best Seller
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г