Подарете медено срце полно љубов и чоколадо!

Soft Coeur

Путер за тело/масажа

Soft Coeur

350ден

30г

За љубителите на слатки мириси, овој путер за масажа содржи познат, утешен мирис на карамела. Додадовме бадемово масло во основата од какао путер и шеа путер за лесно да се растопи на вашата кожа. Внатрешноста е полна со мед и какао, мирис кој доооолго ќе остане на кожата. Нанесете го овој путер за вкусно миризлива и мека кожа.Состојки :


фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), мед, какао во прав (Theobroma cacao), парфем, бадемово масло (Prunus dulcis), Glycerine, масло од сладок див портокал (Citrus sinensis), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), *лимонен, *линалул, бензил бензоат

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Миа 05/12/2020

Масажа и ароматерапија 2 во 1. Летно време ми стои во фрижидер и го вадам кога ми треба разладување.


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Therapy¿
Путер за тело/масажа
Намали го стресот и измазни ги стриите

550ден / 65г
Wiccy Magic Muscles
Путер за тело/масажа
Болки, заминете!

550ден / 70г
Limited Edition
Ден на вљубените
Naked attraction
Путер за тело/масажа
За сензуална масажа

550ден / 65г
Oval Tin
Метално кутивче (Овално)
Вашите производи се на сигурно место

150ден / 20г
Best Seller
Limited Edition
Ден на вљубените
Rose Argan
Путер за тело/масажа
Сте го пробале новото Руби Чоколадо?

595ден / 60г
Hottie
Путер за тело/масажа
Стоплува и стимулира

495ден / Парче
Each Peach (And Two's A Pair)
Путер за тело/масажа
Егзотична цитрусна енергија

495ден / Парче