За сјајни прамени и хидрирана руса и седа коса.

Sugar Daddy-O

Цврст регенератор

Sugar Daddy-O

595ден

45г

Регенератор кој што е најдобар за коси со светли тонови. Полн е со бујна ленена инфузија и арганово масло за да го потхранува влакното, како и маслиново масло и масло од јојоба. Цветен букет од ружа и бергамот создава заводлив мирис кој ќе остане на косата цел ден. Овој регенератор ќе и го даде потребниот сјај на косата за да блескате под сонцето! Комбинирајте го со нашиот најпродаван течен шампон Daddy-O кој русокосата и седата коса ја осветлува и освежува. 


Состојки :


цетерил алкохол и натриум лаурил сулфат, инфузија од ленено семе (Linum usitatissimum), гуар гума (Guar hydroxypropyltrimonium chloride), фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), парфем, фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), поликватрниум-88, екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), поликватерниум-81, алфа-изометил ионен, арганово масло (Argania spinosa), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), абсолут од лист од темјанушка (Viola odorata), абсолут од ружи (Rosa damascena), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), масло од кананга (Cananga odorata), *лимонен, *линалул, кумарин, изоеугенол, бензил алкохол, хексил цинемал, боја 60725

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

American Cream
Регенератор за коса
Мњам!

495ден / 100г
Retread
Tројно јак регенератор
Здрава коса е половина здравје

995ден / 245г
Jungle
Пресуван регенератор за коса
Богата хидратација за сува и/или виткана коса, смири ја џунглата.

595ден / 60г
Vegan
Big

Big

Пресуван регенератор за коса
За волумен и лесна хидратација

595ден / 60г
Veganese
Регенератор за коса
Мека и сјајна коса без многу труд

495ден / 100г
Candy rain
Регенератор за коса
Макадамија и бразилски орев за свилена и мека коса

595ден / 100г
Happy Happy Joy Joy
Регенеративен парфем за коса
Толку е добар што моравме да му го дуплираме името!

750ден / 100г