Најмеките допири за најмеката кожа

Sultana Of Soap

Сапун

Sultana Of Soap

320ден

100г

Оаза од влажност. Овој сапун е полн со суви кајсии, брусница и рибизли кои нежно измазнуваат, осветлуваат и и даваат влажност на кожата додека маслата од олибан и бергамот смируваат и го разведруваат расположението. Дајте и го кралскиот третман којшто вашата кожа го заслужува.


Состојки :


вода (Aqua), масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), глицерин, сорбитол, парфем, суви кајсии (Prunus armeniaca), суви рибизли (Vitis vinifera), суви брусници (Vaccinium macrocarpon), масло од олибанум (Boswellia carterii), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), титаниум диоксид, натриум хлорид, ЕДТА, тетранатриум едитронат, натриум хидроксид, *лимонен, *линалул, бутилфенил метилпропионал, хексил цинемал

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Simona  04/04/2020

Definitivno eden od najubavite proizvodi na Lush, sapunot e super hidratanten za kozata i obozavam koga cel stan mi mirisa posle negova upotreba :)


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Honey I Washed The Kids
Сапун за тело
Саќе на твојот ден

295ден / 100г
Rock Star
Сапун за тело
Smells like teen spirit!

295ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Vegan
Limited Edition
Avo Good Easter
Сапун за тело
Цитрусен шербет

695ден / 200г
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Respect Your Elders
Сапун за тело
Моќна напивка против лоши мириси

330ден / 100г
Sexy Peel
Сапун за тело
Ослободете се од слоевите умор

320ден / 100г
Milky Bar
Сапун за тело
Слатка и млечна кожа

350ден / 120г