Подготвени за топла авантура?

Sun

Парфем

Sun

1.095ден

Едноставен и оптимистичен парфем, ова ќе биде вашиот зрак на сонце во длабочините на зимата. Сладок портокал и мимоза заедно со сандалово дрво за да ја врати насмевката на вашето лицето. За оние моменти кога ви треба подигнување на расположението. Авантура, топла клима, сонце што блеска и среќа е инспирацијата за создавање на овој парфем кој мириса на лето.


Состојки :


DRF алкохол, *лимонен, масло од бразилски портокал (Citrus sinensis), парфем, масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill) абсолут од мимоза (Acacia decurrens), *цитрал, *фарнесол, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Breath Of God
Парфем
Бесконечност. Божествено просветлување.

2.195ден / 30мл
Karma
Парфем
Боемски луксуз

2.195ден / 30мл
Ново
Lord of Misrule
Парфем
Пачули, црн бибер и ванила

1.995ден / 30мл
Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл
Ново
1000 Kisses Deep
Парфем
Мирта, мандарина и лабданум

1.495ден / 30мл
Smuggler's Soul
Парфем
Опоен и опасен

2.495ден / 30мл
Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл
Amelie Mae
Парфем
Нежно засладување

1.495ден / 30мл