Инстантно подобрување на скалпот

Superbalm

Третман за скалп

Superbalm

995ден

45г

Имате проблеми со перутање на кожата на главата? Тогаш вистинско време е за Superbalm, третман за скалпот.  Спакуван со кокосово масло, восок од канделала и смирувачки есенцијални масла за да се даде максимална грижа на скалпот во неволја. Исто така, има салицилна киселина, безбедна синтетичка бета хидроксилна киселина, која делува на чистењето и обновувањето на скалпот. Салицилна киселина е вообичаена состојка која се наоѓа во аспиринот како средство за болка, и е растителен хормон што може да се најде и во кората на врбите. Се што треба да направите е да го втриете третманот меѓу дланките, да го нанесете на скалпот за да отстои најмалку 20 мин. Ви препорачуваме после овој третман косата да ја измиете со Soak and Float шампонот.


Состојки :


екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), канделила восок (Euphorbia cerifera), салицилна киселина, ружин восок (Rosa damascena), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), абсолут од ружи (Rosa damascena), *лимонен, *линалул, *гераниол, *цитронелол, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Damaged
Третман за коса со топло масло
Се чувствуваш кршливо?

595ден / Парче
R&B

R&B

Навлажнувач за коса и брада
Смири ја џунглата

995ден / 100г
New

New

Третман за коса со топло масло
Кажете СТОП на опаѓањето на вашата коса!

595ден / 60г
Vegetarian
Roots
Третман за скалп
Нема веќе опаѓање на коса!

1.095ден / 225г
Yuge
Третман за коса со топло масло
Добијте го волуменот што долго време го посакувате!

595ден / Парче
Jasmine and Henna Fluff-Ease
Третман за коса
Скраси се

1.195ден / 220г
Marilyn
Третман за коса
Сонце во сите руси коси

995ден / 225г
H'Suan Wen Hua
Третман за коса
Божествена интервенција

995ден / 225г