Разладувачки банани - разладена кожа

Sympathy for the Skin

Лосион за тело

Sympathy for the Skin

1.195ден

240г

Го наполнивме овој лосион со свежи банани, какао путер и ванила за смирување, омекнување и нахранување на жедна и сува кожа. Свежите органски банани се гмечат и се додаваат на разредена емулзија од инфузија од мешунки од банана, какао путер и бадемово масло што е од голема помош за кожата полесно да ги впие витамините и минералите од бананите. Сандаловото дрво е одлично за сува кожа бидејќи е антиинфламаторно и разладувачко.


Состојки :


Vanilla Pod Infusion (Vanilla planifolia), Almond Oil (Prunus dulcis), Fair Trade Organic Cocoa Butter (Theobroma cacao), Fresh Organic Fair Trade Bananas (Musa paradisica), Stearic Acid, Glycerine, Triethanolamine, Sandalwood Oil (Santalum austro-caledonicum vieill), Lemon Oil (Citrus limonum), Labdanum Resinoid (Cistus ladaniferus), Cetearyl Alcohol, *Farnesol, *Limonene, Perfume, Methylparaben, Propylparaben

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Dream Cream self-preserving
Лосион за тело
Нежен крем за чувствителна кожа

350ден / 45г
Ново
Vegan
Pansy
Лосион за тело
Полн билки и цитрус

1.395ден / 225г
Sleepy
Лосион за тело
Подготвени за во кревет?

695ден / 95г
Karma Kream
Лосион за тело
Хидратација, освежување и многу позитивна енергија

1.295ден / 225г
Elbow Grease
Хидратантна плочка
Хидратација на максимум!

550ден / 60г
Little Pot Of Energy
Naked лосион за тело
Ударна доза на енергија

795ден / 125г