Антивоспалително чистење и смирување

Tea Totaler

Naked балзам за чистење на лице

Tea Totaler

595ден

35г

Одржете ја вашата кожа кристално чиста, смирена и избалансирана со оваа мешавина на вредни масла, вклучувајќи рицинусовото масло кое ја одржува вашата кожа среќна и здрава. Додадовме низа корисни растителни антибактериски состојки, вклучувајќи чајно дрво, жалфија и рузмарин. Се топи помеѓу прстите пред да се вмасира во кожата или едноставно нанесете го директно на лицето, а потоа избришете со влажна крпа за лице. Како бонус, содржи и вода која ја активира фазата на тонирање која се состои од изворска вода и солена морска сол за осветлување и лесна хидратација.


Состојки :


илипе путер (Shorea stenoptera), рицинусово масло (Ricinus communis), масло од шафран (Carthamus tinctorius), екстракт од див лешник (Hamamelis virginiana), изворска вода, восок од сончоглед (Helianthus annuus), јапонски восок (Rhus succedanea), масло од лимонова трева (Cymbopogon flexuosus), масло од рузмарин (Rosmarinus officinalis), масло од жалфија (Salvia officinalis), масло од чајно дрво (Melaleuca alternifolia), масло од мајчина душица (Thymus zygis), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), рачно набрана морска сол, *цитрал, *лимонен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Best Seller
Angels On Bare Skin
Свеж чистач за лице
За чувствителна кожа и лесна хидратација

695ден / 100г
Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лебче

695ден / 100г
9 to 5
Лосион за чистење на лице
Луксузено чистење, лесна хидратација и смирување

550ден / 95г
Vegan
Jade Roller
Naked балзам за чистење на лице
Балансирачко чистење за смирена и тонирана кожа

595ден / 35г
Vegan
Sleepy Face
Naked балзам за чистење на лице
За хидратација и чистење на чувствителна кожа

595ден / 35г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Let The Good Times Roll
Свеж чистач за лице
Масира, омекнува и хидрира

695ден / 100Г