Одржете ја свежината во текот на целиот ден

T'eo

Деодорант во прав

T'eo

550ден

90г

Деодорантна плочка направена од пудри кои неверојатно апсорбираат, есенцијални масла од зелено грозје, смрека и цитрус кои ќе избалансираат и освежат. Оваа нежна, но моќна плочка е одлична за контрола на интензивно потење благодарение на свежите состојки кои ги апсорбираат непријатните миризби и се полни антибактериска магија. 


Состојки :


сода бикарбона, вински камен (Potassium bitartrate), масло од семка од кајсија (Prunus armeniaca), син восок, масло од чајно дрво (Melaleuca alternifolia), магнезиум карбонат, масло од лимон (Citrus limonum), масло од смрека (Juniperus communis), масло од лимонова трева (Cymbopogon citratus), свежо зелено грозје (Vitis vinifera), син цвет од пченка (Centaurea cyanus), *цитрал, *еугенол, *гераниол, *цитронелол, *лимонен, *линалул, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Silky Underwear
Пудра за интимна нега
За кожа на која сите ќе и завидуваат

595ден / 60г
The Greeench
Деодорант во прав
Патот до суви и чисти пазуви

495ден / 75г
Best Seller
Aromaco
Цврст деодорант за тело
Заштита на која можеш да се потпреш - регулира потење и обезмирисува

550ден / 100г
Dirty
Деодорант во прав
Ќе ве одржува свежи и суви

595ден / 75г