Патот до суви и чисти пазуви

The Greeench

Деодорант во прав

The Greeench

495ден

75г

Мајчина душица, чајно дрво и жалфија го отстрануваат непријатниот мирис и ве одржуваат свежи. Не се потете! Овие состојки се обединуваат во борбата против бактериите и ви оставаат свеж мирис. Бидете убедени дека апсорбирачкиот прав од ликоподиум ќе ги задржи вашите пазуви суви и свежи. Испрскај на дланката и истриј на пазувите. Тоа е тоа. Едноставно.
Состојки :


талк, сода бикарбона, магнезиум трисиликат, бор во прав (Lycopodium), парфем, вода (Aqua), масло од мајчина душица (Thymus zygis), масло од чајно дрво (Melaleuca alternifolia), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), жалфија во прав (Salvia officinalis), чајно дрво во прав (Melaleuca alternifolia), рузмарин во прав (Rosmarinus officinalis), *лимонен, *линалул, хлорофилин (CI 75810)

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

T'eo
Деодорант во прав
Одржете ја свежината во текот на целиот ден

550ден / 90г
Dirty
Деодорант во прав
Ќе ве одржува свежи и суви

595ден / 75г
Best Seller
Aromaco
Цврст деодорант за тело
Заштита на која можеш да се потпреш - регулира потење и обезмирисува

550ден / 100г
Silky Underwear
Пудра за интимна нега
За кожа на која сите ќе и завидуваат

595ден / 60г