Свежо и заводливо

The great wave

Пенлива купка

The great wave

430ден

Парче

Надоаѓа плима, брановите се зголемуваат. Но, не отпловувај, туку влези во када и уживај. Во оваа купка вклучивме опојни масла од јасмин и иланг-иланг за свежа и пријатна ароматерапија, и ситна и крупна морска сол кои изобилуваат со минерали, па баш затоа се совршени за прочистување на кожата и опуштање на воспалени мускули. На кратко, ова вашиот нов фаворит.


Како се користи:

Издроби половина од купката под млаз топла вода за да создадеш морска свежина и зачувај го другиот дел за идно капење.


Начин на чување:

Додека да присакаш да правиш бранови, оваа купка се чува на ладно и суво место.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, фина морска сол, крупна морска сол, парфем, абсолут од јасмин, масло од иланг иланг, густин, титаниум диоксид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, амил цинемал, бутилфенил метилпропионал, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, боја 42090:2, боја 47005:, 1 боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Last Chance
Crayon
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Забавна и овошна бања

320ден / Парче
Ново
Lemon Crumble
Пенлива купка
Свежи и цитрусни меурчиња

450ден / Парче
Ново
Twilight
Пенлива купка
Релаксирачки спој од лаванда и тонка

395ден / Парче
Ново
Vegan
Matcha roll
Пенлива купка
Кремаста пена од зелен чај

450ден / Парче
A French Kiss
Пенлива купка
Смирувачка хидратација за сите љубители на лаванда

350ден / Парче
Ново
Raspberry blower
Пенлива купка
Овошна, опојна, забавна

495ден / Парче
Sunnyside
Пенлива купка
Позлатете се

395ден / Парче
Ново
Worry monster
Пенлива купка
Безгрижна виолетова пена

430ден / Парче