Вкусно и киселко

Trick Or Treat

Пилинг за усни

Trick Or Treat

495ден

250ден

25г

Трикот за овој пилинг е во неговите состојки. Рицинусовиот шеќер е природен ексфолијант кој ви овозможува да ги исполирате сувите усни, додека органското масло од јојоба ги одржува меки, мазни и заштитени. Дополнително, почастете се со вкусот на зелен лимон и јаболкова киселина.


Како да се користи:

Земи малку од слатко киселиот состав на прстите, исполирај ги усните и излижи го остатокот.


Состојки :


рицинусов шеќер, органско масло од јојоба, јаболкова киселина, масло од зелен лимон, густин, титаниум диоксид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *цитрал, *лимонен, боја 42090:2, боја 19140:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Honey Trap
Балзам за усни
Нектар за усни

595ден / 12г
Best Seller
Bubblegum
Пилинг за усни
Шеќерна волна на усните

495ден / 25г
Key Lime Pie
Балзам за усни
Парче торта

595ден / 12г
Unicorn
Пилинг за усни
Најслаткиот од сите

495ден / 25г
Vegan
Rose Lollipop
Балзам за усни
Усни спремни за селфи

595ден / 12г
Lip Service
Балзам за усни
Вашата желба е негова заповед

595ден / 12г
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г