Ако се почувствувате дека ви бега сонот...

Twilight

Шумлива купка

Twilight

295ден

200г

Оваа комбинација на есенцијални масла ќе ви помогне да се подготвите за добар сон. Како што се раствора шумливата топка, водата се претвора во бојата на зајдисонцето, со треперлива длабока виолетова боја. Мирисот е направен да ви помогне да заспиете: лавандата е смирувачка и се користи во ароматерапијата за лекување на несоница, додека бензоинот и тонката ве потсетуваат на млечен пијалок од слатка карамела.


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, вински камен (Potassium bitartrate), парфем, натриум лаурет сулфат, масло од лаванда (Lavandula angustifolia), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), масло од иланг иланг (Cananga odorata), лаурил бетаин, *кумарин, *линалул, сребрен сјај (синтетички флуорфлогопит, титаниум диоксид), боја 42090, боја 14700, боја 17200, боја 45410

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Нина 05/12/2020

Не ми е проблем да работам цел ден ако знам дека пред спиење ме чека вакво пријатно доживување!


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Atom Heart Mother
Шумлива купка
Мечтаење за летните денови

330ден / Парче
Best Seller
Intergalactic
Шумлива купка
Диско од вселената

350ден / Парче
Melusine
Шумлива купка
Светкаво освежување

395ден /
Big Blue
Шумлива купка
Нека испловат грижите

285ден / Парче
Butterball
Шумлива купка
Кожа за десерт

195ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Mother of pearl
Шумлива купка
Бисерен сјај и мирис на орхидеја

395ден / Парче
Ново
Last Chance
Blackberry
Шумлива купка
Боровинка за подобро расположение

280ден / Парче
Deep Sleep
Шумлива купка
Приспивна песна од лаванда

395ден / 200г