Едноставен и ефективен! Нежен и за најчувствителна кожа (вади и шминка)

Ultrabland

Чистач за лице

Ultrabland

550ден

Формулата се темели на формула од античка Грција за ладен крем. Ultrabland е прекрасно едноставен и ефективен. Направен е од бадемово масло, розина вода, пчелин восок и мед, овој чистач ги отстранува сите траги од нечистотија и шминка без да ги оштети природните масла на кожата. 

Измачкајте го по цело лице, било каква нечистотија или шминка ќе се задржи на кремот и потоа нежно отстранете со мека, влажна и топла крпа. Состојки :


бадемово масло (Prunus dulcis), ружина вода (Rosa damascena), пчелин восок (Cera alba), мед, свеж екстракт од ирис (Iris florentina), глицерин, абсолут од ружи (Rosa damascena), тинктура од бензоин (Styrax benzoin), метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Dark Angels
Свеж чистач за лице
Отстрани го вишокот на сјај и дај и мат ефект на кожата

695ден / 100г
Best Seller
Angels On Bare Skin
Свеж чистач за лице
За чувствителна кожа и лесна хидратација

695ден / 100г
Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Антивоспалително чистење и смирување

595ден / 35г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г
Let The Good Times Roll
Свеж чистач за лице
Масира, омекнува и хидрира

695ден / 100Г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лебче

695ден / 100г
Vegan
Sleepy Face
Naked балзам за чистење на лице
За хидратација и чистење на чувствителна кожа

595ден / 35г