Верувате ли во легенди полни со лаванда?!

Unicorn Horn

Пенлива купка

Unicorn Horn

370ден

Парче

Купка во форма на рог од Еднорог, направена со користење на старата магија на самовилите кои ќе ви приредат патување во нови розови светови.

Ќе почнете и вие да верувате во моќта на розевата купка која што ќе ја обои целата вода во кадата, во која ќе има полно релаксирачка лаванда и светкав сјај - исто како да се бањате во волшебните езера на “Lushland“ .

* Ниту еден Еднорог не е повреден за време на креирањето на оваа пенлива купка.


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате:
- Релаксирачка лаванда и голема количина на пена.
- Twilight шумливата купка и Twilight спрејот за тело.
- Верувате дека маѓијата навистина може да се случи.

Ефекти:
- Маслото од лаванда делува смирувачки и ќе ве испрати во волшебното царство на мирните сништа.
- Маслото од нероли го подобрува вашето расположение и го носи на едно бајковито ниво на среќа и истовремено ја тонизира кожата.
- Гуар гумата помага да се направат огромни меурчиња и пена која што долго трае.
- Оваа купка е целосно гола (Naked - без пакување). Кој рече дека е мит животот без пластика?!

Начин на користење: Искршете ја оваа реплика на рог од  Еднорог во вашата када под силен млаз вода. Колку посилен млаз вода толку повеќе пена. Да напоменеме дека ние не користиме рогови од вистински Еднорози и никогаш не ги тестираме нашите производи на нив. На крај не заборавајте додека се прават облаците од пена три пати по ред да изговорите “ Јас верувам во Еднорози“, самовилите ќе почувствуваат доколку не верувате. Најдобро е да се користи купката додека е свежа за магијата подобро да фати. 
Начин на чување: Се чува на суво место на собна температура се додека не решите дека сте спремни за бања полна магија.


Состојки :


сода бикарбона, вински камен (Potassium bitartrate), натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, натриум лаурил сулфат, парфем, масло од лаванда (Lavandula angustifolia), масло од иланг иланг (Cananga odorata), масло од нероли (Citrus aurantium amara), гуар гума (Cyamopsis tetragonoloba), титаниум диоксид, густин (Zea mays), синтетички флуорфлогопид, калај оксид, *цитрал, *лимонен, *линалул, боја 77491, боја 42090:1, боја 45430:1, боја 45410:2, боја 45410:1, боја 19140:1, боја 47005:1, боја 45350

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Big bottle of calm
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Ароматерапија со лаванда

695ден / Парче
Sunnyside
Пенлива купка
Позлатете се

395ден / Парче
Best Seller
Sleepy
Пенлива купка
Мека, сонлива лаванда

495ден / Парче
Mrs Whippy
Пенлива купка
Меурчиња од карамела

450ден / Парче
Worry monster
Пенлива купка
Безгрижна виолетова пена

430ден / Парче
Lemon Crumble
Пенлива купка
Свежи и цитрусни меурчиња

495ден / Парче
Creamy Candy
Пенлива купка
Бања ли е или слаткара?

295ден / Парче
A French Kiss
Пенлива купка
Смирувачка хидратација за сите љубители на лаванда

395ден / Парче