Дозволете да ве опие слаткиот мирис на ванила

Vanillary

Парфем

Vanillary

895ден

Слатките и сензуални ванила и јасмин со подржани со мирис на карамела, како што е мирисот на тонка, во овој вкусен парфем. Неговиот карактер навистина се развива и загрева на вашата кожа а вие ќе добивате многу комплименти.


Состојки :


DRF Alcohol, Perfume, Water (Aqua), Glycerine, Butylphenyl Methylpropional, Vanilla Absolute (Vanilla planifolia), Jasmine Absolute (Jasminum grandiflorum), Tonka Absolute (Dipteryx odorata), *Coumarin, *Benzyl Cinnamate, *Anise Alcohol, *Benzyl Alcohol, *Benzyl Benzoate, *Cinnamal, *Eugenol, *Limonene, *Linalool, Hydroxycitronellal

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

I'm Home
Парфем
Таму каде што е срцето

895ден / 30мл
Smuggler's Soul
Парфем
Опоен и опасен

1.250ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

550ден / 30мл
Cardamom Coffee
Парфем
Зачинот на животот

1.495ден / 30мл
Ново
Vegan
Dear John
Парфем
Охрабрувачка и зачинета ода на парфемите

1.250ден / 30мл
Lust
Парфем
Флерт со секој чекор

895ден / 30мл
Breath Of God
Парфем
Бесконечност. Божествено просветлување.

1.095ден / 30мл
Amelie Mae
Парфем
Нежно засладување

750ден / 30мл