Лава од цимет и какао путер

Vesuvio

Пенлива купка

Vesuvio

395ден

Парче

Овој вулкан е направен од слатко масло од бадем и ароматично масло од лист од цимет, кои ја прават оваа купка топла и нежна. Додека маслото од бразилски портокал дава свежина, фер тргуваниот какао путер ќе се погрижи вашата кожа да биде мека и мазна долго по капењето. Совршено за оние кои сакаат загревачка бања, која го подобрува расположението со помош на уникатен спој на мириси. Се што треба да направите е да го ставите кратерот под млаз вода за путерот да почне да се топи и потоа искршете го останатиот дел за да се создаде многу пена. Како се користи:
Издроби ја под млаз топла вода за слатки и сочни меурчиња.


Начин на чување:
Оваа купка се чува на ладно и суво место, додека не ја искористите. 


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, фер тргуван органски какао путер, лаурил бетаин, парфем, есенцијално масло од бадем, масло од бразилски портокал, масло од лист од цимет, бонбон, карнауба восок, титаниум диоксид, Лаурет 4, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *цинемал, *еугенол, *лимонен, боја 15510, боја 19140, боја 47005, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Rainbow
Пенлива купка
Циртусен спектар на бои

430ден / Парче
The Comforter
Пенлива купка
Покријте се со меко овошно ќебенце

450ден / Парче
Sunnyside
Пенлива купка
Позлатете се

395ден / Парче
Ново
Mermaid Tail
Пенлива купка
Куп цитрусна пена

450ден / Парче
Ladybird
Пенлива купка
Неповторлива свежина

450ден / Парче
Milky Bath
Пенлива купка за 6-8 употреби
Смирувачко овесно млеко помешано со цитруци

595ден / Парче
Last Chance
Nana
Пенлива купка
Бранови слатка пена

450ден / Парче
Ново
Mrs Whippy
Пенлива купка
Меурчиња од карамела

450ден / Парче