Раскошен чоколаден пилинг

Walter bunny

Пилинг за туширање

Walter bunny

595ден

Парче

Полно со свиленкасти мурумуру и шеа путери, ова зајче ќе ја омекне вашата кожа со леснотија. Пченкарното брашно ќе ги отстрани мртвите клетки од површината, додека ароматичните абсолути од какао и ванила ќе ја остават кожата сјајна и слатка. Нанесете го овој пилинг на мокра кожа, исполирајте и исплакнете за импресивно мазна кожа. Помеѓу користења чувајте го на суво место.


Како се користи:

Протријте ја плочката на влажна кожа по целото дело со посебно внимание на посувите делови. Кога ќе почувствувате дека маслата се нанесени низ целото тело оставете го производот на суво место и убаво измасирајте го целото тело да се впијат маслата и да се исполира кожата. Доколку имате повеќе време може и цела минута убаво да масирате. На крај нежно исплакнете без триење и исушете ја кожата нежно со тапкање со крпа. Се препорачува додека се користи производот водата да ви биде исклучена за да не се топи производот непотребно.


Состојки :


мурумуру путер, пченкарно брашно, PEG-7 глицерил кокоат, какао во прав, парфем, фер тргуван шеа путер, тридекил стеарат (и) неопентил гликол дикаприлат/ дикапрат (и) тридекил тримелитат, абсолут од ванила, абсолут од мимоза, абсолут од какао, титаниум диоксид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *цинемал, *кумарин, еугенол, хексил цинемал, хидроксицитронелал, изоеугенол, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
Mamma Mia
Пилинг за туширање
Ексфолирачка ванила

895ден / 300 г
Best Seller
Scrubee
Путер со пилинг за туширање
Запознајте ја вредната пчеличка!

695ден / 100г
Square Tin
Метално квадратно кутивче
Организирајте ја вашата колекција

150ден / Парче
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!

595ден / 90г
Ново
Best Seller
Orange
Пилинг за туширање
Simply the zest!

895ден / 330г
Magic Crystals
Пилинг за туширање
Ледена свежина и воздишки од среќа

895ден / 300г
Rub Rub Rub
Пилинг за туширање
Свежо истриено

895ден / 330г