Спречува опаѓање, стимулира раст на здрава, силна коса полна волумен

Wasabi Shan Kui

Шампон за коса

Wasabi Shan Kui

695ден

Еј ти, со добрата коса! Овој стимулирачки шампон со васаби ќе се посвети на фоликулите и ќе поттикне раст. Комбинација од свеж рен, кофеин во прав и кристали од ментол ќе загреат како што го масираш на скалпот. Освежувачкиот мирис на рози, сладок портокал и сицилијански лимон ќе те расположат. Рачно набраната сол, епсом сол и декокција од васаби ќе ја зајакнат косата и ќе спречат кршење, а ќе ја остават мека и сјајна.


Состојки :


натриум лаурет сулфат, декокција од васаби (Eutrema Japonicum), епсом сол (Magnesium Sulfate), рачно набрана морска сол (Sodium Chloride), пропилен гликол, свеж рен (Armoracia Rusticana), арома, органски агаве сируп (Agave Tequilana), вода од наут (Cicer Arietinum), кокамидопропил бетаин, свежо васаби (Eutrema Japonicum), кофеин во прав, масло од сицилијански лимон (Citrus limonum), ружино масло (Rosa damascena), органско масло од сладок портокал (Citrus Sinensis (Orange) Peel Oil), свеж сок од лимон (Citrus limonum), кристали од ментол, екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), вода (Aqua), фер тргувано маслиново масло (Olea europaea), ксантан гума, сода бикарбона, *цитрал, *лимонен, *линалул, хлорофилин (Chlorophyllin-Copper Complex), боја 19140

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (3)

Marinela  24/08/2020

Odlicen! Iako sisenceto e malo mnogu e gusto koncentriran 110 ml isto kako 220 ml. Toplo go preporacuvam , eden od podobrite samponi sto sum gi koristela

Marko 27/04/2020

Лудило од шампом. После месец од користење паѓањето на коса скоро и да го нема.

Maja 07/01/2020

После не цели 2 недели, ми се намали паѓањето и косата ми е како свилена. 100% I would recommend it


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Jason And The Argan Oil
Цврст шампон
За омекнување и сјај на руса и седа коса

595ден / 55г
Vegan
Limited Edition
Dirty
Цврст шампон за коса
Освежување на скалпот и косата

595ден / 55г
New

New

Цврст шампон
Спречува опаѓање и поттикнува раст

595ден / 55г
Vegetarian
Honey I Washed My Hair
Цврст шампон
Лесна хидратација и омекнување

595ден / 55г
No Drought
Сув шампон
Рефреш на косата за една секунда

850ден / 115г
Vegan
Jumping Juniper
Цврст шампон
Балансирање и одмастување на скалпот?

595ден / 55г
Daddy-O
Шампон
Темјанушки за сјајна плава и седа коса

495ден / 100г
Vegan
Coconut Rice Cake
Цврст шампон
Кокос за жедна коса

595ден / 55г