Само повлечете линија

Wing it

Четка за туш

Wing it

595ден

Парче

Не ги премислувајте работите. Сигурно дека со оваа четка лесно ќе го постигнете посакуваниот изглед.


Начин на користење:

Оваа четка има издолжена, закосена форма, која ќе ви помогне да направите совршена линија со само еден потег. Wing It е мека, веганска четка, добиена без насилство врз животни, чии влакна се доволно меки за да бидат нежни на допир, но и подеднакво цврсти за да ви даде прецизност. Се што останува да направите е да изберете нијанса од некој туш за очи и изразете ја својата креативност. 


Од што е изработена:

Нашите четки се 100% без животинско потекло и се направени рачно од нашите експерти. Дел од дршката е изработен од алуминиум, поради неговата леснотија и можност да се рециклира, а останатиот дел е од дрво кое е премачкано со растителен лак.


Како да ја чувате:

Меѓу употреби, чистете ги влакненцата со нежен чистач и топла вода. А потоа оставете ја четката да се суши со влакната надоле, за да избегнете металниот дел да дојде во контакт со вода.  Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Kinshasa
Кармин
Боја што остава силен впечаток

695ден / Парче
Ново
Vegan
Glow to town
Четка за шминка
Светкај до бескрај

895ден / Парче
Ново
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Ново
Saidoun
Кармин
Вашата нова омилена нијанса

695ден / Парче
Ново
Vegan
Lulea
Кармин
Металик ултра розева

695ден / Парче
Ново
Vegan
Liverpool
Кармин
Боја на зрела праска

695ден / Парче
Ново
Vegan
Sleep
Путер за тело/масажа
Сонлива лаванда

595ден / 75г
Ново
Best Seller
Vegetarian
Beauty sleep
Маска за лице и тело
Врвна нега и луксузна хидратација

695ден / 125г