Слатко и удобно

Yog Nog

Млеко за тело

Yog Nog

595ден

Почасти ја кожата со сериозно омекнување оваа зима. Ова лесно млеко за тело е божиќен десерт за сетилата. Хранливото бадемово масло во комбинација со зачинетото масло од каранфилче создаваат стимулирачка и хидратантна формула. Со допир од иланг иланг и гарденија додадовме цветен допир.


Како се користи: Мала количина е повеќе од доволна. Ова веганско млеко за тело е комплетно Self Preserving. Нанеси го на сува кожа и втриј убаво додека не се упие.


Состојки :


вода (Aqua), бадемово масло, пропилен гликол, DRF алкохол, C13-15 алкан, цетерил оливат и сорбитан оливат, парфем, масло од пупка од каранфилче, масло од иланг иланг, натриум алгинат, екстракт од гарденија, *бензил бензоат, бензил салицилат, *еугенол, *фарнесол, *линалул, боја 19140:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Dream Cream self-preserving
Лосион за тело
Нежен крем за чувствителна кожа

350ден / 45г
Sympathy for the Skin
Лосион за тело
Разладувачки банани - разладена кожа

1.195ден / 240г
Little Pot Of Energy
Naked лосион за тело
Ударна доза на енергија

795ден / 125г
Vegan
Pansy
Лосион за тело
Полн билки и цитрус

1.395ден / 225г
Limited Edition
Once upon a time
Лосион за тело
Омекнувачка свежина

695ден / 100г
Sleepy
Лосион за тело
Подготвени за во кревет?

695ден / 95г