Верувај во магијата

You Shall Go To The Ball

Подарок

You Shall Go To The Ball

4.495ден

Парче

Девет производи за нега на кожа кои ќе те спремат за забава.

Размази се од глава до пети со овој магичен Божиќен поклон.

Магија која трае и по полноќ.

 

Како се користи:

- Купка за под туш Sugar Plum: Држи ја под туш и премачкувај се со пената што излегува од неа. Исчисти го цело тело, и повторувај ја постапката додека целосно да се истопи.

- Масло за лице: Нанеси на лицето и нежно размачкај.

- Крема за стапала: Крени ги нозете, намачкај на стапалата и уживај колку што сакаш.

- Крема за раце: Доволно е малку крема, за големо уживање. Намачкај на суви и чисти раце.

- Путер за тело: Втриј го на мокра кожа и кажи им збогум на мртвите клетки.

- Сапун: Намачкај, изми и исплакни!

- Гел за туширање: Влези под туш и измиј го цееело тело со најслатките слоеви пена што постојат на светот.

- Лосион за тело: Нанеси дарежливо количество од лосионот и уживај во меката кожа.


Од што е направен овој подарок?

- испринтана машна направена од рециклирани шишиња

- кутија од 100% рециклиран картон

- Khadi хартија - направена од рециклирана памучна маичка во Hubli, India.

- еко пуканки - твојот подарок е спакуван со биоразградливи пуканки што ги штитат производите


Начин на чување:

- пред да го поставиш пред божиќното дрво чувај го овој подарок на ладно и суво место подалеку од љубопитните очи. 

- чим го отвориш, не ги изложувај производите на влага и топлина (освен во када :) )


Во вашиот подарок има...


Sleepy
Гел за туширање
Не стравувајте од несоници
110г
Rose Jam
Гел за туширање
Подаобар и од постела од рози
100г
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!
90г
Pink Peppermint
Лосион за нозе и стапала
Ревитализира и намалува отоци
45г
Snowcake
Сапун за тело
Омекнувачки бадем
100г
Helping Hands
Крем за раце
Чудата постојат и за преморените раце
45г
Once upon a time
Лосион за тело
Омекнувачка свежина
50г
Argan
Naked масло за лице
Интензивна хидратација
20г


Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
The Night Before Christmas
Подарок
Партнер за пред кревет

795ден / Парче
Limited Edition
Golden Pear Soap and Dish Set
Подарок
Зачинето парче во рачно направен држач за сапун

1.495ден / Парче
Limited Edition
Festive Soap Stack
Подарок
Чистите раце се благослов

995ден / Парче
Vegan
Rose
Подарок
Постела од рози

995ден / Парче
Limited Edition
Stargazing Soap Stack
Подарок
Чистите раце се благослов

995ден / Парче
Limited Edition
Outback Mate Soap and Dish Set
Подарок
Ледено парче во рачно направен држач за сапун

1.495ден / Парче
Good Karma
Подарок
Сè се враќа, сè се плаќа

995ден / Парче
Limited Edition
Season's Greetings
Подарок
Совршениот пар за нега на кожа

995ден / Парче