Добијте го волуменот што долго време го посакувате!

Yuge

Третман за коса со топло масло

Yuge

595ден

Парче

Сакате вистински факти за овој третман со топло масло?

Морската сол дава волумен - факт.

Маслото од јојоба дава сјај - факт.

Гуар гумата обновува - факт.

Се’ на се’, пружаат нега и дополнителен волумен - факт.

Ќе мора да платите за тоа искуство - факт.


1. Ставете го третманот во огноотпорен сад (ние ги користиме црните кутии од веќе искористените производи) и почнете да загревате вода. Ви препорачуваме додека го подготвувате третманот да си направите и чај или кафе за целосоно уживање.

2. Полека ставајте ја врелата вода во садот со третманот и почнете да мешате. Полека додавајте вода се додека третманот не се згусне а во рака ви остане празната рачка од веќе стопениот третман. (ова може да потрае и до 5 минути, таман ќе имате време да го испието кафето или чајот)

3. Нанесете го третманот на сува коса и оставете го да делува 20 минути, време за кое сите хранливи состојки ќе се впијат и ќе ја хидрираат и обноват вашата коса. Доколку ви остане од смесата чувајте ја во фрижидер и искористете ја во рок од една седмица.
Состојки :


цетерил алкохол и натриум лаурил сулфат, органски агаве сируп (Agave Tequilana), фина морска сол, органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), гуар гума (Guar hydroxypropyltrimonium chloride), екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), натриум лаурил сулфоацетат, крупна морска сол, вински камен (Potassium bitartrate), масло од луто нане (Mentha spicata), парфем, лимонска киселина, пеперминт во прав (Mentha piperita), вода (Aqua), *бензил алкохол, *лимонен, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Hair Doctor
Третман за коса со топло масло
Помагај, Докторе!

595ден / Парче
Jasmine and Henna Fluff-Ease
Третман за коса
Скраси се

1.195ден / 220г
New

New

Третман за коса со топло масло
Кажете СТОП на опаѓањето на вашата коса!

595ден / 60г
H'Suan Wen Hua
Третман за коса
Божествена интервенција

995ден / 225г
R&B

R&B

Навлажнувач за коса и брада
Смири ја џунглата

995ден / 100г
Superbalm
Третман за скалп
Инстантно подобрување на скалпот

995ден / 45г
Marilyn
Третман за коса
Сонце во сите руси коси

995ден / 225г
Damaged
Третман за коса со топло масло
Се чувствуваш кршливо?

595ден / Парче