Мирта, мандарина и лабданум

1000 Kisses Deep

Парфем

1000 Kisses Deep

1.495ден

Сложен парфем кој не престанува да го развива мирисот чим се нанесе на кожа.

Те маѓепсува на прво нанесување со искра свежа мандарина за разведрување на срцето, по која следи длабок парфем на амбер кој ќе ти ја држи раката и никогаш нема да ја пушти.


Ќе ти се допадне ако сакаш:

- мандарина која те расположува

- зачинета и одлучна мирха

- богат овошен османтус кој мириса на зрела кајсијаСостојки :


DRF алкохол, парфем, вода (Aqua), глицерин, смола од мирта, лабданум смола, абсолут од османтус, бутилфенил метилпропионал, *цитрал, кумарин, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

American Cream
Парфем
Ванила, жалфија и бензоин смола

1.795ден / 30мл
Breath Of God
Парфем
Бесконечност. Божествено просветлување.

2.195ден / 30мл
Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл
Ново
Confetti
Парфем
Градина со љубичици и рози

1.495ден / 30мл
Limited Edition
-50%
Fresh As
Парфем
Бодликава ела и бензоин

875ден / 30мл
Ginger
Парфем
Ѓумбир, мимоза и сандалово дрво

2.195ден / 30мл
-50%
Sikkim Girls
Парфем
Егзотичен и заводлив

1.250ден / 30мл
Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл