Авокадо?

Avocado co-wash

Спреј за тело

Avocado co-wash

1.495ден

200мл

Авокадо измешано со шербет со цитруси.


Опис на мирисот: Вкусен и свеж спреј, мириса на сонце кој што го дава маслото од бергамот и освежителното масло од лицеа кубеба. Избалансиран со топло зачинето масло од олибанум овој мирист едноставно оживува на кожата. 


Ќе ви се допадне овој спреј за тело доколку сакате:

- сончеви цитрусни мириси кој носат ведрина дури и во тмурните денови

- Avobath шумливата купка 

- да се чувствувате овошноСостојки :


DRF алкохол, вода (Aqua), парфем, глицерин, масло од лицеа кубеба, масло од бергамот, масло од олибанум, амил цинемал, *бензил цинамат, *цинамал, *цинамил алкохол, *цитрал, *гераниол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Marija 22/05/2020

Mirisot ostanuva na telo i obleka so denovi.


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Rose Jam
Спреј за тело
Креирајте сопствена градина со овој спреј за тело

1.995ден / 200ml
Vegan
Plum Rain
Спреј за тело
Османтус, горчлив портокал и мандарина

1.795ден / 200мл
Dirty
Спреј за тело
Малце да дивееме

1.495ден / 200мл
Vegan
Vanillary
Спреј за тело
Серенада за сите сетила!

1.995ден / 200мл
Vegan
Honey I Washed The Kids
Спреј за тело
Меден спреј за тело

1.495ден / 200мл
Dad's Garden Lemon Tree
Спреј за тело
Топол. сончев цитрус

1.495ден / 200мл
Vegan
Sex Bomb
Спреј за тело
Јасмин, жалфија, иланг иланг...

1.495ден / 200мл
Vegan
Sakura
Спреј за тело
Лимон, мимоза и цвет од портокал

1.895ден / 200мл