Цитрусен шербет

Avo Good Easter

Сапун за тело

Avo Good Easter

695ден

200г

Авокадо? Благодарам! Овој сапун е вистинското наздравје со светкав цитрусен мирис на бергамот и литсеа кубеба. 

Ќе ти се допадне ако сакаш:

- свеж, крцкав мирис на цитрус што ќе те расположи

- Avocado Co-Wash спреј за тело

- Ручек во недела полн смеа 

Органското масло од авокадо богато ја регенерира кожата. Литсеа кубеба го крева расположението со слатката арома на лимон. Бергамот дава сигурно чувство на добросостојба.Состојки :


вода (Aqua), пропилен гликол, масло од репка и кокосово масло, парфем, масло од бергамот, литсеа кубеба масло, масло од олибанум, органско масло од авокадо, глицерин, густин, титаниум диоксид, натриум хлорид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, силика, натриум стеарат, натриум хидроксид, ЕДТА, тетранатриум едитронат, амил цинемал, *цитрал, *лимонен, *линалул, боја 42090:2, боја 19140:1, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Marija 22/05/2020

Predobar proizvod, eden od mojte omileni sapuni od Lush.


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Love
Парфем
Лимонова трева, бергамот и иланг иланг

2.195ден / 30мл
Ново
1000 Kisses Deep
Парфем
Мирта, мандарина и лабданум

1.495ден / 30мл
Ново
American Cream
Парфем
Ванила, жалфија и бензоин смола

1.795ден / 30мл
Ново
Vegan
Almond Blossom
Гел за туширање
Млазови од зашеќерен бадем

495ден / 120г
Sleepy shower bomb
Шлумлива купка за туширање
Време е за спиење, нема зошто да се плашиме

195ден / Парче
Limited Edition
Toothy Fruity
Таблети за миење на заби
Разнобојно освежување

495ден / 50г / 100 таблети
Ново
Nana
Гел за туширање
Богато чистење со карамела

450ден / 120г
Limited Edition
Ginger
Гел за туширање
Зачинета пена

595ден / 100г