Зачинета пена

Ginger

Гел за туширање

Ginger

595ден

Кога сакаш да направиш moonwalking со твојот чекор, зачини го животот со овој сјајно црвен гел за туширање! Миење со овој стимулирачки гел ќе разбуди сјај длабоко во тебе благодарение на загревачките масло од ѓумбир и декокција од свеж ѓумбир.

Ќе ти се допадне ако сакаш:

- сензуално стимулирачки тушеви

- Ginger парфем и Hottie путер за масажа

- да се загрееш под тушот

Инфузијата од корен од ѓумбир ја стимулира кожата и ги смирува мускулите. Маслото од ѓумбир е антибактериско и освежувачко, давајќи на кожата незаборавно миење. Бергамот го чисти умот и поттикнува добросостојба на душата. Слаткиот цветен мирис на абсолут од мимоза те расположува и полни со енергија.


Состојки :


вода (Aqua), натриум кокомпацетат, натриум лаурет сулфат, глицерин, декокција од свеж ѓумбир, лаурил бетаин, абсолут од мимоза, масло од бергамот, масло од ѓумбир, масло од црвена сицилијанска мандарина, масло од гераниум, масло од сандалово дрво, ксантан гума, екстракт од карагенен, титаниум диоксид, пропилен гликол, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, силика, алфа-изометил ионен, *бензил бензоат, цитронелол, *еугенол, *лимонен, *линалул, парфем, боја 16035, боја 45410:2, боја 14700, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Marinela Radeska 27/04/2020

Go preporacuvam! Odlicen kako i site proizvodi na lush.


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Happy Hippy
Гел за туширање
Освежителен појадок

395ден / 100г
Oaty Creamy Dreamy
Крем за туширање
Рајот се наоѓа навистина на земјата

895ден / 225г
Vegan
Karma Shower Bomb

195ден /
American Cream
Гел за туширање
Те избирам тебе!

495ден / 100г
Honey I washed the kids
Гел за туширање
Дојди ваму, мед мој!

450ден / 100г
Deep Sleep
Желе за туширање
Добра ноќ!

350ден / 100г
Whoosh
Желе за туширање
Желе за фокусирање на мислите и одржување на концентрација.

350ден / 100г
Dirty Springwash
Гел за туширање
Ледена свежина за расонување и освежување

450ден / 100г