Ѓумбир, мимоза и сандалово дрво

Ginger

Парфем

Ginger

2.195ден

Уникатен и поинаков, зарем не важи тоа и за тебе?

Елегантна мешавина од зачински ѓумбир, мимоза и сандалово дрво која полека се развива со топлината на твојата кожа.

Ќе ти се допадне ако сакаш:

- богата зачинска топлина на масло од свеж ѓумбир

- светло ветре од сладок цвет од мимоза


Состојки :


органски DRF алкохол, вода (Aqua), парфем, глицерин, абсолут од мимоза, масло од бергамот, масло од ѓумбир, масло од црвена сицилијанска мандарина, масло од гераниум, масло од сандалово дрво, алфа-изометил ионен, *бензил алкохол, *бензил бензоат, *бензил салицилат, *цитрал, цитронелол, *еугенол, екстракт од дабова мов, *фарнесол, *гераниол. *изоеугенол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

American Cream
Парфем
Ванила, жалфија и бензоин смола

1.795ден / 30мл
Lust
Парфем
Флерт со секој чекор

1.795ден / 30мл
1000 Kisses Deep
Парфем
Мирта, мандарина и лабданум

1.495ден / 30мл
Lord of Misrule
Парфем
Пачули, црн бибер и ванила

1.995ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

995ден / 30мл
-50%
Cardamom Coffee
Парфем
Зачинот на животот

1.495ден / 30мл
Pansy
Парфем
Рузмарин и цвет од портокал

1.395ден / 30мл
Breath Of God
Парфем
Бесконечност. Божествено просветлување.

2.195ден / 30мл