Пачули, црн бибер и ванила

Lord of Misrule

Парфем

Lord of Misrule

1.995ден

Застанете цврсто на своите нозе.

Направивме моќна мешавина на хербални мириси. Масло од пачули од Суматра кое што флертува со нотите на црниот бибер и игра танго со маслото од ванила.


Ќе ви се допадне овој мирис доколку сакате:

- Слатки и зачинети мириси

- Lord of Misrule гелот за туширање

- прослави, запознавање на нови луѓе и флертување


Состојки :


DRF алкохол, парфем, Темно масло од пачули од Суматра, вода, глицерин, *лимонен, масло од црн бибер, апсолут од ванила, *анис алкохол, *бензил алкохол, *бензил бензоат, *цитрал, *кумарин, *еугенол, *фарнесол, *гераниол, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (2)

Марко 27/04/2020

Моќна мешавина на зачини и пачули. Ем сладок ем машки

Simona  04/04/2020

Najprekrasniot parfem na svetot so dominantna nota na paculi, super e sto go koristime zaedno so maz mi, definitivno stoi na sekogo :)


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
-50%
Frangipani
Парфем
Франгипани и тубероза

1.250ден / 30мл
American Cream
Парфем
Ванила, жалфија и бензоин смола

1.795ден / 30мл
Lust
Парфем
Флерт со секој чекор

1.795ден / 30мл
1000 Kisses Deep
Парфем
Мирта, мандарина и лабданум

1.495ден / 30мл
Limited Edition
-50%
Fresh As
Парфем
Бодликава ела и бензоин

875ден / 30мл
Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл
-50%
Sikkim Girls
Парфем
Егзотичен и заводлив

1.250ден / 30мл
Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл