Лимонова трева, бергамот и иланг иланг

Love

Парфем

Love

2.195ден

Маѓепсувачки парфем од бергамот

Остави ги љубовните напивки на страна и погледни во овој мирис совршен за привлекување восхитувачи. На првото прскање лимоновата трева се шири во воздухот пред сончевиот бергамот да ги пушти своите зраци. Маслото од иланг иланг додава сладок финиш кој може да излуди секого по љубов.


Ќе ти се допадне ако сакаш:
- заљубување од глава до пети

- крцкав свеж цитрус

- да мирисаш прекрасно за твојата посебна личностСостојки :


органски DRF алкохол, парфем *линалул, масло од иланг иланг, масло од лимонова трева, кумарин, вода (Aqua), глицерин, *цитрал, *лимонен, масло од бергамот, абсолут од јасмин, абсолут од ружи, абсолут од иланг иланг, *бензил алкохол, *бензил бензоат, *бензил салицилат, *цинемал, *цитронелол, *еугенол, екстракт од дабова мов, *фарнесол, *гераниол, *изоеугенол

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

1000 Kisses Deep
Парфем
Мирта, мандарина и лабданум

1.495ден / 30мл
American Cream
Парфем
Ванила, жалфија и бензоин смола

1.795ден / 30мл
Cardamom Coffee
Парфем
Зачинот на животот

2.995ден / 30мл
Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл
Karma
Парфем
Боемски луксуз

2.195ден / 30мл
Smuggler's Soul
Парфем
Опоен и опасен

2.495ден / 30мл
Ginger
Парфем
Ѓумбир, мимоза и сандалово дрво

2.195ден / 30мл
Amelie Mae
Парфем
Нежно засладување

1.495ден / 30мл