Суперхрана за кожата

Magic Rabbit

Шумлива купка

Magic Rabbit

350ден

Парче

Бараш бања како ниедна друга? Пушти ја оваа мала шапка во бањата и уживај во трансформацијата на водата во една овошна, темно виолетова вода. Полна давана, лимонова мирта и тонка, ова навистина ќе го надмине твоето искуство со шумливи купки. Набљудувај како малиот бел зајак се појавува во спектакл од боја.

Ќе ти се допадне ако сакаш:

- Овошни води кои те расположуваат и носат среќа

- Plum Rain гел за туширање, Aubergine шумлива купка или Conga желе за туширање

- Спектаклот на магичен трик во боја и бомбон

Маслото од давана има сочни ноти на кајсија која дава овошен твист на овој суптилно сладок мирис. Со свеж цитрусен микс, лимоновата мирта дава сончева билна нота за расположување. Смирувачки за кожата, тонка има смирувачки мирис на карамелизирана ванила и дава топлина од прегратка во целиот мирис на ова магично дело.Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, бомбон, парфем, дипропилен гликол, масло од давана (Artemisia pallens), масло од лимонова мирта (Backhousia citriodora), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), вода (Aqua), натриум коко сулфат, пропилен гликол, бензил алкохол, *цитрал, *кумарин, *лимонен, *линалул, боја 77499, боја 17200, боја 45410: 2, боја 42053, боја 14700, боја 42090, боја 42090: 2, боја 45410: 1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
Bubblegum
Таблети за миење на заби
Свежина без шеќер

495ден / 50г / 100 таблети
Limited Edition
Toothy Fruity
Таблети за миење на заби
Разнобојно освежување

495ден / 50г / 100 таблети
Limited Edition
Cool
Таблети за плакнење на уста
Свеж микс од краставица и чајно дрво

495ден / 50г / 80 таблети
Ново
Nana
Гел за туширање
Богато чистење со карамела

450ден / 120г
Ново
Vegan
Little Green Bag
Подарок
За незаборавни патувања

2.495ден / Парче
Ново
Ginger
Парфем
Ѓумбир, мимоза и сандалово дрво

2.195ден / 30мл
Vegetarian
Ново
Happy
Подарок
Шест стимулирачки тушеви

2.950ден / Парче
Ново
Vegan
Pansy
Подарок
Трио полно билки

1.995ден / Парче