Богато чистење со карамела

Nana

Гел за туширање

Nana

495ден

Овој гел е БАНАНИ, луди банани за свеж почеток на денот со слатко за телото со мирис на пудинг. Смирувачкиот овес ја задоволува жедната кожа и во комбинација со банана и пченични никулци е вистинскиот рецепт за омекнување. Ќе сакаш да грабнеш што можеш повеќе од овие богати слоеви пена!

Ќе ти се допадне ако сакаш:

- Сочен пудинг од карамела покриен со крем

- Let the Good Times Roll чистач за лице или Sympathy for the Skin лосион за тело

- Лудуваш за кожа со добар мирис

Декокцијата од банана и овес делува смирувачки и омекнувачки, хидрирајќи со секој потег. Маслото од пченични никулци е богато со протеини, омега 9 и витамин Б и помага за заштита и смирување на кожата.Состојки :


натриум кокомпацетат, декокција од банана и овес (Musa Paradisiaca; Avena Sativa), глицерин, (од масло од репка), кокамидопропил бетаин (од кокосово масло), пропилен гликол (од масло од репка), фина морска сол (Sodium Chloride), парфем, ксантан гума, масло од пченични никулци (Triticum vulgare), титаниум диоксид, боја 19140:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Monika 01/12/2020

Ова ми е најнезаменливото нешто од кога го пробав! Многуу благ мирис, многу омекнува, ја има истата структура како almond blossom. Мн време останува мирисот на кожа и цел стан после мириса на тортички од ванила. Мора да го пробате неодоливо е


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Best Seller
The Olive Branch
Гел за туширање
Смирете ја кожата

450ден / 100г
Dirty Springwash
Гел за туширање
Ледена свежина за расонување и освежување

450ден / 100г
Whoosh
Желе за туширање
Желе за фокусирање на мислите и одржување на концентрација.

350ден / 100г
Last Chance
American Cream
Гел за туширање
Милкшејк од јагоди и ванила

495ден / 100г
Best Seller
Twilight
Желе за туширање
Слатките соништа доаѓаат!

350ден / 100г
Rose Jam
Гел за туширање
Постела од рози

495ден / 100г
Crash
Желе за туширање
Ајде, прослави ги добрите времиња!

350ден / 100г
Sleepy
Гел за туширање
Не стравувајте од несоници

495ден / 110г