Полн билки и цитрус

Pansy

Лосион за тело

Pansy

1.395ден

225г

Мирисот на пролет те опкружува со зелени ноти и те потсетува на одењето со боси нозе на свежа трева. Танцувајќи нежно по кожата овој лесен цитрусен лосион за тело те остава во полно здравје.

Ќе ти се допадне ако ти се допаѓа:

- мириси полни сончеви зраци

- The Olive Branch гел за туширање

- лесен лосион кој дава богата хидратација

Маслото од рузмарин ги опушта мускулите и умот. Екстра девственото маслиново масло полно антиоксиданси хидрира, штити и одржува затегната и сјајна кожа. Фер тргуваниот алое вера гел од Мексико разладува, смирува и ја омекнува кожата. Состојки :


инфузија од свежа мандарина (Citrus Nobilis), органско екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), масло од сончоглед (Helianthus Annuus), глицерин (од масло од репка), фер тргуван алое вера гел (Aloe barbadensis), фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), стеаринска киселина (from маслиново масло), парфем, органски илипе путер (Shorea stenoptera), триетаноламин, органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), абсолут од цвет од портокал (Citrus aurantium amara), масло од рузмарин (Rosmarinus Officinalis), масло од галбанум (Ferula galbaniflua), лабданум смола (Cistus ladaniferus), органско масло од семе од ноќниче (Oenothera biennis), масло од шафран (Carthamus tinctorius), глицерин стеарат (од маслиново масло), алфа-изометил ионен, *бензил алкохол, *бензил бензоат, бутилфенил метилпропионал, *цитрал, кумарин, екстракт од дабова мов (Evernia prunastri), *фарнесол, *гераниол, хексил цинемал, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Sleepy shower bomb
Шлумлива купка за туширање
Време е за спиење, нема зошто да се плашиме

195ден / Парче
Vegetarian
Ново
Happy
Подарок
Шест стимулирачки тушеви

2.950ден / Парче
Ново
Vegan
Little Green Bag
Подарок
За незаборавни патувања

2.495ден / Парче
Vegan
Limited Edition
Avo Good Easter
Сапун за тело
Цитрусен шербет

695ден / 200г
Limited Edition
Magic Rabbit
Шумлива купка
Суперхрана за кожата

350ден / Парче
Limited Edition
Bubblegum
Таблети за миење на заби
Свежина без шеќер

495ден / 50г / 100 таблети
Ново
Love
Парфем
Лимонова трева, бергамот и иланг иланг

2.195ден / 30мл
Limited Edition
Toothy Fruity
Таблети за миење на заби
Разнобојно освежување

495ден / 50г / 100 таблети