Лимон, мимоза и цвет од портокал

Sakura

Спреј за тело

Sakura

1.895ден

200мл

Јавни го ветрето од црешово цвеќе со овој разигран букет скриен во шише.


Опис на мирисот: Инспириран од мирисот на дрвото сакура, овој мирис е исплетен со масло од сицилијански лимон со ноти на абсолут од јасмин, мимоза и цвет од портокал и сигурно ќе ја донесе пролетта во твојот чекор.


Ќе ви се допадне овој спреј за тело доколку сакате:

- цитрусната свежина на абсолут од цвет од портокал

- Rub Rub Rub пилинг за тело, Sakura шумлива топка и Seanik цврст шампон

- пријатно освежување


- Rub Rub Rub shower scrub and Seanik shampoo bar.

- Blossoming into your finest self.



Состојки :


DRF алкохол, вода (Aqua), парфем, масло од сицилијански лимон (Citrus limonum), бутилфенил метилпропионал, глицерин, *лимонен, абсолут од мимоза (Acacia decurrens), абсолут од цвет од портокал (Citrus Aurantium amara), абсолут од јасмин (Jasminum grandiflorum), *бензил бензоат, *бензил саликилат, *цитрал, *еугенол, *фарнесол, гераниол, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Vanillary
Спреј за тело
Серенада за сите сетила!

1.995ден / 200мл
Vegan
Turmeric Latte
Спреј за тело
Тонка, бензоин и ванила

2.195ден / 200мл
Vegan
Avocado co-wash
Спреј за тело
Авокадо?

1.495ден / 200мл
Dirty
Спреј за тело
Малце да дивееме

1.495ден / 200мл
Vegan
Rose Jam
Спреј за тело
Креирајте сопствена градина со овој спреј за тело

1.995ден / 200ml
Vegan
Honey I Washed The Kids
Спреј за тело
Меден спреј за тело

1.495ден / 200мл
Vegan
Sex Bomb
Спреј за тело
Јасмин, жалфија, иланг иланг...

1.495ден / 200мл
Vegan
Groovy Kind of Love
Спреј за тело
Ружино дрво и бергамот

1.495ден / 200мл