Јасмин, жалфија, иланг иланг...

Sex Bomb

Спреј за тело

Sex Bomb

1.495ден

200мл

Кога ќе го добиеш тоа „чувство“ посегни по лековитата жалфија со оваа зашеметувачка инфузија на надразнувачки цветови.


Опис на мирисот: Див повик од мешавина на абсолут од јасмин со масла од жалфија и иланг иланг кои ќе ја сменат топлината на твојата кожа.


Ќе ви се допадне овој спреј за тело доколку сакате:

- сензуален јасмин и жалфија

- Sex Bomb шумливата купка

- пријатно освежување

Состојки :


DRF алкохол, вода (Aqua), парфем, глицерин, абсолут од јасмин (Jasminum grandiflorum), масло од жалфија (Salvia sclarea), масло од иланг иланг (Cananga odorata), алфа-изометил ионен, *бензил алкохол, *бензил бензоат, бутилфенил метилпропионал, *гераниол

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ново
Love
Парфем
Лимонова трева, бергамот и иланг иланг

2.195ден / 30мл
Limited Edition
Magic Rabbit
Шумлива купка
Суперхрана за кожата

350ден / Парче
Ново
Ginger
Парфем
Ѓумбир, мимоза и сандалово дрво

2.195ден / 30мл
Ново
Vegan
Groovy Kind of Love
Спреј за тело
Ружино дрво и бергамот

1.495ден / 200мл
Ново
Vegan
Turmeric Latte
Спреј за тело
Тонка, бензоин и ванила

2.195ден / 200мл
Ново
Vegan
Avocado co-wash
Спреј за тело
Авокадо?

1.495ден / 200мл
Ново
Vegan
The Night Garden
Подарок
Релаксирачки квартет

1.995ден / Парче
Ново
Vegan
Pansy
Лосион за тело
Полн билки и цитрус

1.395ден / 240г