Тонка, бензоин и ванила

Turmeric Latte

Спреј за тело

Turmeric Latte

2.195ден

200мл

Шприцни малку лате љубов со овој плишан спреј за тело со ванила.


Опис на мирисот: Секое прскање буди удобни посети во кафуле и атмосферата на свежо печено пециво и негувачки топли пијалок. Испрскај се со оваа зачинета топлина на бензоин смолата, плишаната ванила и слаткиот абсолут од тонка за мирис кој ќе го стопли срцето.


Ќе ви се допадне овој спреј за тело доколку сакате:

- топли мириси на тонка со ноти на златна карамела

- Turmeric Latte шумлива купка

- тонење во омилената книга на дождлив ден

Состојки :


DRF алкохол, вода (Aqua), парфем, глицерин, абсолут од тонка (Dipteryx odorata), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), *анасон алкохол, *бензил бензоат, *цинамал, *лимонен, *линалул, кумарин, еугенол

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ново
Vegan
Relax
Подарок
Смирувачки квартет за размазување

1.895ден / Парче
Sleepy shower bomb
Шлумлива купка за туширање
Време е за спиење, нема зошто да се плашиме

195ден / Парче
Ново
Vegan
Almond Blossom
Гел за туширање
Млазови од зашеќерен бадем

495ден / 120г
Limited Edition
Magic Rabbit
Шумлива купка
Суперхрана за кожата

350ден / Парче
Ново
Vegan
Groovy Kind of Love
Спреј за тело
Ружино дрво и бергамот

1.495ден / 200мл
Ново
Vegan
Pansy
Лосион за тело
Полн билки и цитрус

1.395ден / 240г
Ново
Vegan
Sex Bomb
Спреј за тело
Јасмин, жалфија, иланг иланг...

1.495ден / 200мл
Ново
Ginger
Парфем
Ѓумбир, мимоза и сандалово дрво

2.195ден / 30мл