Ќе ви ја освежи кожата и ќе ви го разведри духот.

Baked Alaska

Сапун за тело

Baked Alaska

370ден

100г

Под неговата снежна, крцкава бела површина, лежи блескав, разнобоен спектакл. Расонувачка мешавина од органска лимонска мирта, грејпфрут и смирувачко масло од иланг - иланг прават слатка и освежувачка сензација од глава до пети.


Како да се користи:

Натопете го овој хранлив сапун со млеко од соја, измијте и исплакнете за освежена, мазна кожа.

Како да складирате:

Чувајте на ладно и суво место додека не сте подготвени за употреба. Помеѓу употребите само  уживајте во цитрусната арома.


Состојки :


вода(Aqua), масло од репка; кокосово масло, глицерин, пропилен гликол, млеко од соја, бомбони што пуцкаат, мирис, масло од лимонова мирта, масло од иланг иланг, масло од грејпфрут, титаниум диоксид, екстракт од гарденија, натриум хлорид, EDTA, тетранатриум едитронат, натриум хидроксид, алфа-изометил ионен, *цитрал, *гераниол, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, боја 45350, боја 14700, боја 42090, боја 17200, боја 45410:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

350ден / 100г
Vegan
Sleepy Soap
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Pumpkin Spice
Сапун за тело
Сезонски, зачински специјалитет

395ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Snow Fairy
Сапун за тело
Розова, кремаста, нежна пена

395ден / 100г
Best Seller
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

330ден / 100г
Ro's Argan
Сапун за тело
Омекнувачка и смирувачка постела од ружи

695ден / 100г
Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г
Limited Edition
Ghost In the Dark
Сапун за тело
Сапунот дух кој свети во темница

395ден / 100г