Меурчиња од капини

Bubble Lugosi

Пенлива купка

Bubble Lugosi

550ден

Парче

Фантастична, овошна бања со многу меурчиња. Малку дрвенеста и многу слатка арома на масло од олибанум, помешано со масло од бергамот, кои заедно создаваат мирис на неодолива капина.


Доколку сте доволно храбри, изгаснете ги светлата и изненадете се... вашата бања ќе свети!


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем (Potassium bitartrate), натриум лаурет сулфат, луминисцентен цинк сулфид, лаурил бетаин, парфем, масло од бергамот (Citrus aurantium bergamia), масло од темјан (Boswellia carterii), глицерин, вода (Aqua), густин (Zea mays), титаниум диоксид, гума од козинец (Astragalus gummifer), талк, алкохол денат., синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, хексил цинемал, *лимонен, *линалул, боја 77499, боја 15850:1, боја 17200, боја 42053, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Snow Fairy Roll
Пенлива купка
Розови планини

550ден / Парче
Big bottle of calm
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Ароматерапија со лаванда

695ден / Парче
Frozen
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Разладувачка магија

350ден / Парче
Limited Edition
Snow Fairy
Fun
Обликувај со љубезност, храброст и самодоверба

695ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Cinnamon Roll
Пенлива купка
Топли прегратки со златен сјај и мирис на цимет

550ден / Парче
The Comforter
Пенлива купка
Покријте се со меко овошно ќебенце

495ден / Парче
Peach Crumble
Пенлива купка
Сочни и хидрирачки меурчиња

495ден / Парче
The great wave
Пенлива купка
Свежо и заводливо

495ден / Парче